Ponedjeljak, 28 Oktobra, 2024
Organizacija vjencanja
HomeSportNogometUzbudljiva utakmica između Intera i Juventusa završila remijem 4:4

Uzbudljiva utakmica između Intera i Juventusa završila remijem 4:4

Fantastična nogometna predstava

U uzbudljivom meču Serije A, Inter i Juventus odigrali su spektakularnih 4:4. U ovom dvoboju, koji je oduševio navijače, ključnu ulogu odigrao je Zielinski. On je u 15. minuti iz penala doveo Inter u vodstvo.

Brzi preokreti na terenu

Juventus je odgovorilo munjevitom reakcijom. U 27. minuti, Vlahović je izjednačio nakon asistencije McKennieja, da bi Weah ubrzo zatim donio vodstvo Juveu rezultatom 2:1. Ipak, uzbuđenja nisu stala.

Još više uzbuđenja u prvom poluvremenu

Inter se ubrzo vratio u igru. Mkhitaryan je izjednačio na 2:2, a Zielinski ponovo pogodi iz penala, donoseći Interu vodstvo. Utakmica je bila ispunjena preokretima i energijom.

Drama u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu, Dumfries je postigao četvrti gol za Inter te se činilo da će se Juventus teško vratiti. No, Yildiz je imao drugačije planove. Smanjio je na 3:2, a zatim osam minuta prije kraja utakmice postigao izjednačujući pogodak.

Status na tabeli Serije A

Nakon ovog remija, Inter ostaje na drugoj a Juventus na trećoj poziciji. Inter ima 18 bodova, dok Juventus ima 17. Vodeći Napoli trenutno ima 22 boda.

Šta dalje?

U narednom kolu Inter će gostovati Empoliju, dok će Juventus dočekati Parmu, pokušavajući obezbijediti važne bodove.