HomeSportNogometU dramatičnoj završnici, Genoa izbjedila poraz protiv Rome

U dramatičnoj završnici, Genoa izbjedila poraz protiv Rome

Dovbykov pogodak donio vođstvo Romi

U uzbudljivom susretu protiv Genoe, ekipa AS Rome je povela zahvaljujući Artemu Dovbyku. Njegov gol iz 37. minute donio je prednost gostima. Ukrajinac, koji je skupo plaćen, brzo se snašao u šesnaestercu. Dovbyk je ubacio loptu u mrežu iz neposredne blizine, čime je rezultatski otvorio utakmicu na 1:0.

VAR spasio Romu od poništenog gola

Iako je prvobitna odluka sudije bila da poništi pogodak zbog ofsajda, VAR je pokazao suprotno. Nakon pregleda, gol je priznat, što je dodatno podiglo duh gostujuće ekipe. Iako su imali prednost, Roma je suočena sa snažnim otporom domaćina.

Drama u završnici utakmice

U drugom poluvremenu, Genoa je napadala s odlučnošću i propustila nekoliko prilika. I dok se činilo da će Roma ostvariti prvu pobjedu u sezoni, drama je uslijedila u posljednjim minutama. U 96. minuti, De Winter je izjednačio rezultatom 1:1 glavom nakon ubačaja s lijeve strane.

Naredni izazovi za Rome i Genou

Ovim izjednačenjem, Roma ostaje bez pobjede nakon četiri kola. U sljedećem kolu, Roma će dočekati Udinese, dok Genoa ima težak zadatak gostovanja protiv Venezije. Ove utakmice će biti ključne za obje ekipe u nastavku sezone.