Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometTuzla City poražen od Zrinjskog 4:0, ostali bez šansi za opstanak

Tuzla City poražen od Zrinjskog 4:0, ostali bez šansi za opstanak

Fudbalski klub Tuzla City doživio je visok poraz od ekipe Zrinjskog rezultatom 4:0 u gostujućoj utakmici odigranoj u Mostaru. Ovaj poraz znači da Tuzla City nema više teoretske šanse za opstanak u društvu najboljih, samo jedno kolo prije kraja prvenstva.

Tuzla City je ušao u viši rang takmičenja u sezoni 2017/2018 pod imenom Sloga Simin Han, ali je nakon promjene imena sada suočen sa ispadanjem iz elitnog društva.

Ekipa Zrinjskog je povela već u 13. minuti susreta kada je Mario Ćuže postigao gol. Nardin Mulahusejnović je povećao prednost ekipe Zrinjskog u 43. minuti sa jedanaest metara.

U drugom dijelu utakmice, Mario Ćuže je ponovo zatresao mrežu i postigao drugi gol za Zrinjski u 60. minuti. Konačan rezultat utakmice postavio je Matija Malekinušić u 72. minuti.

Ovaj poraz je veliki udarac za Tuzla City i njihove navijače koji su se nadali opstanku u elitnom rangu takmičenja. Međutim, ekipa će se morati suočiti sa ispadanjem i potrebno će biti revidirati strategiju za narednu sezonu.

Tuzla City će imati još jednu priliku da pokuša osvojiti bodove u posljednjem kolu prvenstva, ali će im biti teško dostići konkurente i izbjeći ispadanje.

Ostaje da se vidi kako će se ekipa Tuzla City nositi sa ovim neuspjehom i kako će se pripremiti za izazove koji ih čekaju u nižem rangu takmičenja.