Utorak, 9 Jula, 2024
HomeSportNogometToni Kroos brutalno faulirao Pedrija, ali izbjegao kaznu

Toni Kroos brutalno faulirao Pedrija, ali izbjegao kaznu

Na utakmici između Španije i Njemačke na EURO 2024, došlo je do kontroverznog trenutka kada je Toni Kroos brutalno faulirao mladu zvijezdu Barcelone, Pedrija. Ovaj incident se dogodio veoma rano u meču, a Kroos je iznenada napustio igru zbog ozljede. Međutim, iako je faul bio izuzetno težak, sudija nije odlučio pokazati žuti karton niti izbaciti Kroosa sa terena.

Informacija o ozljedi Pedrija stigla je od španskog novinara Alfreda Martineza, koji je na poluvremenu utakmice u Stuttgartu objavio da je Pedri doživio uganuće lijevog koljena te da će mu biti potrebni dodatni testovi kako bi se utvrdile eventualne dodatne ozljede. Nažalost, Martinez je također naveo da će ova ozljeda značiti kraj Eura za Pedrija.

Susret između Španije i Njemačke je otišao u produžetke, budući da je nakon 90 minuta rezultat bio 1:1. S obzirom na težinu Kroosovog faula nad Pedrijem, mnogi su očekivali da će mu sudija pokazati žuti karton ili možda čak izbaciti sa terena. Međutim, odluka sudije da ostane nema na ovaj incident izazvala je veliku kontroverzu među navijačima i stručnjacima.

Očekuje se da će ovaj faul Toni Kroosa biti tema mnogih rasprava u narednim danima, a mnogi će se pitati zašto sudija nije pokazao na adekvatno sankcioniranje ovog brutalnog faula. Bez obzira na to, ozljeda Pedrija i njegovo prevremeno napuštanje igre su veliki udarac za špansku reprezentaciju, koja će se morati suočiti s daljim izazovima bez svog mladog talenta.