HomeSportOstali sportoviTin Srbić bez medalje: Očekivanja su bila visoka, ali greška ga koštala

Tin Srbić bez medalje: Očekivanja su bila visoka, ali greška ga koštala

Olimpijski i svjetski viceprvak, Tin Srbić, doživio je razočaravajući završetak takmičenja na svjetskom prvenstvu u gimnastici. U polufinalu je zauzeo drugo mjesto, no finale je završio kao osmi, sa ocjenom 11.333, nakon što je pao s vratila i napravio ključnu grešku.

Tin Srbić o razočaranju i ozljedama

Vidno razočaran, Srbić je prokomentirao svoj nastup: “Da sam vježbao prvi ili drugi, možda bih bio smireniji. Bio sam pun snage, očito previše.” Ovaj snažan izražaj snage doveo je do nesretnog pada. Srbić je dodao: “Neću reći da sam osjećao ogromnu tremu, ali očito je da me to pojelo, ta spoznaja da mi se otvara put ka olimpijskom zlatu.”

Povreda koja će ga omesti

Nakon pada s vratila, Srbić je nezgodno pao na lakat, što ga dodatno frustrira. “Lakat me boli dosta, tako da moram kod liječnika. Počeo je boljeti odmah, a to nije dobar znak,” rekao je. Unatoč boli, Srbić ne odustaje od svojih planova za budućnost.

Gold medalje u rukama drugih

Zlato na takmičenju osvojio je Japanac Oka Shinnosuke s ocjenom 14.533, dok su srebro i bronzu podijelili takmičari iz Kolumbije, Kine i Tajvana. Iznenađujuće, američka gimnastičarka Simone Biles, koja je osvojila sedam zlatnih medalja, ostala je bez medalje u takmičenju na gredi.

Srbić se nada boljoj sreći u budućnosti. “Idem sada u sobu plakati gdje me niko ne vidi. Ali vidjet ćemo se, nadam se, u Los Angelesu opet,” završio je svoju izjavu.