Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometTežak Mostarski derbi: Zrinjski slavio u kišnim uvjetima

Težak Mostarski derbi: Zrinjski slavio u kišnim uvjetima

Teški uslovi za igru

Večeras je odigran mostarski derbi između Zrinjskog i Veleža, a utakmica je počela u veoma teškim uslovima. Prolom oblaka započeo je neposredno prije prvog zvižduka, a teren u Vrapčićima bio je klizav i nezgodan za igru.

Zrinjski preuzima kontrolu

Zrinjski je otvorio utakmicu dobrim pokušajem Igora Savića s distance. Nažalost, lopta je prošla pored stative Veležovog gola. Rođeni su odgovorili u 24. minuti kada je Ante Hrkać pokušao udarcem glavom, ali je šut otišao preko gola.

Jedini gol prvog poluvremena

Teški uvjeti nisu doprinosili razvoju atraktivnog nogometa. Prva velika prilika iskoristila je ekipa Zrinjskog u 33. minuti. Nardin Mulahusejnović je visoko skočio nakon ubačaja i pogodio golmana Osmana Hadžikića, a lopta je završila u mreži, donoseći prednost Zrinjskom.

U posljednjoj minuti prvog dijela, Hadžikić je spasio svoj tim, intervenišući na šut Fran Topića. Tako je rezultat 1:0 za Zrinjski zadržan do odmora.

Početak drugog poluvremena

U drugom poluvremenu, Velež je imao svoju prvu bolju priliku. Dino Halilović je krenuo sam ka golu, ali je njegov šut završio direktno u golmana Marka Marića. Utakmica se nastavila napetom borbom, ali bez dodatnih golova.