Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometŠvicarska sasvim zasluženo pobijedila Italiju s 2:0

Švicarska sasvim zasluženo pobijedila Italiju s 2:0

Danas je odigrana utakmica između Švicarske i Italije na Evropskom prvenstvu, gdje je Švicarska pokazala izuzetnu dominaciju i pobijedila sa rezultatom 2:0. Od samog početka utakmice, Švicarci su preuzeli inicijativu i stvarali prilike protiv defanzivno orijentisane Italije. U 37. minuti, Remo Freuler je postigao gol za vođstvo Švicarske, dok je Ruben Vargas u uvodnim sekundama drugog poluvremena postigao drugi gol za Švicarsku.

Gol Rema Freulera možete pogledati [ovdje](link).

Ruben Vargas je napravio najljepši detalj utakmice, kada se namjestio na vrhu šesnaesterca i predivnim udarcem matirao golmana Gianluigija Donnarummu. To je bio jedan od najljepših golova do sada na Evropskom prvenstvu.

Gol Rubena Vargasa možete pogledati [ovdje](link).

Ova pobjeda Švicarske nad Italijom znači da su Švicarci sebi osigurali mjesto u narednoj fazi takmičenja, dok je za Italiju ovo bio veliki udarac. Italija je izgubila nadu da može daleko dogurati na prvenstvu i odbraniti svoj trofej prvaka Starog kontinenta.

Švicarska je dokazala svoju dominaciju i kvalitetu u ovom meču protiv Italije, te će sigurno biti favorit u narednim utakmicama.