Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeSportNogometŠvicarska pokazala visoke ambicije, ali se Njemačka spasila u posljednjim trenucima

U sinoćnjem dvoboju Švicarske i Njemačke na Europskom prvenstvu, gledatelji su svjedočili napetom susretu punom uzbuđenja. Švicarska je pokazala visoke ambicije na ovom turniru te je vodila 1:0 sve do sudijske nadoknade.

Prvi gol na utakmici postignut je u 28. minuti kada je Frulet odlično prošao po lijevoj strani i ubacio, a na pravom mjestu bio je Ndoye koji je zakucao loptu u mrežu. Švicarska je držala vodstvo do samog kraja utakmice, ali je u drugoj minuti sudijske nadoknade Fulkrug uspio pogoditi za Njemačku i donijeti konačnih 1:1.

Ovaj rezultat je osigurao Njemačkoj prvo mjesto na tabeli, dok će Švicarska kao drugoplasirana nastaviti takmičenje. Škotska i Mađarska su također odigrali izuzetno neizvjesnu utakmicu koja je završila golom Csobotha u 10. minuti sudijske nadoknade. Mađarska sada čeka rezultate ostalih grupa kako bi mogla biti među četiri najbolje trećeplasirane selekcije na Euru.

Već u subotu, Njemačka i Švicarska će se suočiti s novim izazovima u utakmicama osmine finala. Njemačka, kao pobjednik grupe A, igraće od 21:00 sat protiv drugoplasirane ekipe iz grupe C, dok će Švicarska svoj meč odigrati tri sata ranije protiv drugoplasirane ekipe iz grupe B.

Sve oči su uprte u ove dvije selekcije koje će dati sve od sebe da nastave svoj uspješan put na ovom prestižnom takmičenju.