Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeSportNogometŠvicarska pobijedila Mađarsku rezultatom 3:1 nakon sjajnog prvog poluvremena

Švicarska pobijedila Mađarsku rezultatom 3:1 nakon sjajnog prvog poluvremena

Švicarska nogometna reprezentacija je zabilježila pobjedu nad Mađarskom u drugom kolu grupne faze Europskog prvenstva. Utakmica je završena rezultatom 3:1, a ključni trenuci su se dogodili u prvom poluvremenu.

Švicarci su odigrali fantastično prvo poluvrijeme u kojem su dominirali nad Mađarima i postigli dva gola. U 13. minuti, Duah je lijepo pogodio nakon sjajne asistencije Aebischera. Samo nekoliko koraka dalje, Aebischer je fantastičnim udarcem nadmudrio Golacsiya i udvostručio prednost Švicarske u 45. minuti za visokih 2:0.

U drugom poluvremenu, Mađari su podigli ritam igre i postali opasniji protivnik. U 63. minuti, Szoboszlai je ubacio loptu s lijeve strane, a Varga ju je uspio poslati u mrežu Sommera i smanjiti rezultat na 2:1. Unatoč pokušajima Mađara, nisu uspjeli stići do izjednačenja.

U sudijskoj nadoknadi, Švicarska je povisila rezultat na 3:1. Embolo je postigao gol koji je donio mirnoću švicarskom timu. Mađarska će morati tražiti bodove u preostalim utakmicama kako bi ostala u igri za prolazak u nokaut fazu.

Važno je napomenuti da će pobjednici i drugoplasirane ekipe iz svake grupe, zajedno s četiri najbolje trećeplasirane ekipe, proći u sljedeću fazu natjecanja.

Ovaj rezultat donosi Švicarskoj tri boda, dok Mađarska ostaje bez bodova nakon prvih dvije utakmice. S obzirom na rezultate dosad, očekuje se da će utakmica između Švicarske i Mađarske biti ključna za plasman u nokaut fazu.

Nakon ovog izdanja, Švicarsi su pokazali da su ozbiljni kandidati za prolazak dalje na Euru. S druge strane, Mađarska će morati napraviti veliki pozitivan rezultat u preostaloj utakmici kako bi imala šansu za ulazak u osminu finala.