Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometŠvicarska eliminisala Italiju iz Evropskog prvenstva nakon dominantne igre

Švicarska eliminisala Italiju iz Evropskog prvenstva nakon dominantne igre

Prvo poluvrijeme utakmice između Švicarske i Italije na Evropskom prvenstvu pripalo je dominantnim Švicarcima koji su zaprijetili u 24. minuti utakmice. Golman Italije, Donnarumma, sjajno je obranio udarac Embola. Međutim, osam minuta prije odlaska na odmor, Švicarci su uspjeli matirati nemoćnog golmana Italije. Freuler se sjajno snašao u šesnaestercu i postigao gol za Švicarsku.

Drugo poluvrijeme počelo je loše za Italijane jer su švicarski igrači udvostručili vodstvo. Vargas je izveo fenomenalan udarac s ivice šesnaesterca i pogodio suprotni ugao Donnarumminog gola. Nemoćni Italijani nisu se mogli oporaviti od ovog šoka. Tek pred sam kraj utakmice, Scammaca je pogodio stativu, ali to nije bilo dovoljno da ugroze sigurnu pobjedu Švicarske.

Švicarska se s ovom pobjedom plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Tamo će igrati protiv pobjednika duela između Engleske i Slovačke, koji je na rasporedu sutra.

Ova utakmica je pokazala dominaciju švicarskih igrača i njihovu odlučnost da se plasiraju dalje. S druge strane, Italijani su pokazali nemoć i nedostatak inspiracije na terenu. Švicarska zasluženo ide dalje nakon ove utakmice.

Rezultat utakmice bio je 2:0 u korist Švicarske, a strijelci su bili Freuler u 37. minuti i Vargas u 46. minuti.