Nedjelja, 13 Oktobra, 2024
HomeSportNogometŠvicarci nesposobni da se prilagode terenu, Srbija slavi pobjedu u Liga nacija

Švicarci nesposobni da se prilagode terenu, Srbija slavi pobjedu u Liga nacija

Nico Elvedi i Aleksandar Mitrović donose pobjedu Srbiji

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je značajnu pobjedu protiv Švicarske u okviru Liga nacija. Utakmica je završena rezultatom 2:0.

Na samom kraju prvog poluvremena, Nico Elvedi je postigao autogol, što je dalo prednost domaćim igračima. U drugom poluvremenu, Aleksandar Mitrović povećao je vodstvo svojim golom.

Loši uslovi na terenu otežali švicarskim igračima

Švicarski igrači nakon utakmice izrazili su nezadovoljstvo stanjem terena stadiona Dubočica. Manuel Akanji, štoper Manchester Cityja, istakao je:

„Ne bih htio ovo koristiti kao izgovor, ali očito je da nije lako igrati po ovakvom terenu. Ovo je jedan od najgorih terena na kojima sam igrao.”

Ovaj komentar nije jedini od strane švicarskih fudbalera. Golman Borussije Dortmund, Gregor Kobel, također je ukazao na loše uslove:

„Teren je bio izuzetno loš. Pokušali smo igrati, ali zatvorili su Granita Xhaku i nismo se uspjeli prilagoditi.”

Utjecaj terena na igru

Budući da su uslovi za igru bili teški, trenera Švicarske će zadesiti izazovi u narednim utakmicama. Srbija, s druge strane, može slaviti ovu impresivnu pobjedu.