Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeSportNogometSunderland i Leeds remizirali u dramatičnom derbiju Championshipa

Sunderland i Leeds remizirali u dramatičnom derbiju Championshipa

Utakmica ispunjena napetostima

Sinoć su Sunderland i Leeds odigrali neizvjesnu utakmicu u devetom kolu engleskog Championshipa. Susret je završio bez pobjednika rezultatom 2:2. Domaći igrači mogu biti zadovoljniji dijelom bodova, jer su izjednačili u posljednjoj minuti meča.

Komisijska greška za golmana Leedsa

Leeds je od 56. minute imao prednost od 2:1. Međutim, drama se odigrala u sedmoj minuti nadoknade. Lopta je krenula od Juniora Firpa prema golmanu Illanu Meslieru. Nažalost, Meslier je napravio katastrofalnu grešku i pustio loptu da uđe u mrežu.

Reakcija menadžera i navijača

Kada je loptu vidio kako prolazi pored njega, niko nije mogao vjerovati. Domaći igrači i navijači su prihvatili poklon i proslavili vrijedan bod. Menadžer Leedsa, Daniel Farke, potvrdio je da je Meslier bio u suzama nakon utakmice.

“Nakon ovakve situacije, ne trebate ništa govoriti Meslieru. On je najtužnija osoba u svlačionici”, rekao je Farke, naglašavajući emocionalno stanje svojeg golmana.

Kritike na račun golmana

Nakon ovog incidenta, Meslier se našao na meti kritika. Pojavili su se komentari na društvenim mrežama, a navijači traže promjenu na golu.

Ova utakmica ostavila je snažan utisak na sve ljubitelje fudbala i dodatno zakomplikovala situaciju u Championshipu.