Četvrtak, 10 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaStudenti Bosne do prve ovosezonske pobjede na domaćem terenu

Studenti Bosne do prve ovosezonske pobjede na domaćem terenu

Pobjednički trenutak

Studenti košarkaškog kluba Bosna večeras su ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni. Nakon poraza od novosadske Vojvodine, tim je nastavio sjajnim nastupom. Junak pobjede bio je Kongoanac Christian Lutete, koji je deset sekundi prije kraja pogodio ključnu trojku s osam metara.

Uzbuđenje u dvorani “Mirza Delibašić”

Ova utakmica odigrala se u velikoj dvorani “Mirza Delibašić”, gdje je bilo prisutno oko 1.000 navijača. Tim energičnih pristalica pružio je podršku igračima tokom cijelog susreta.

Dinamika utakmice

Utakmicu je bolje otvorila Sutjeska, koja je u prvih šest minuta vodila. Međutim, Bosna je brzo preuzela kontrolu. Na krilima Dimitriusa Underwooda, domaći tim je stekao prednost od +8 (26:18).

Dominacija Bosne tokom druge četvrtine

U drugoj četvrtini, Bosna je nastavila s dobrim igrama. Trojka Asima Gutića otvorila je ovu dionicu, a poeni Kongoanca Lutetea omogućili su timu da postigne dvocifrenu prednost (32:21). U tim trenucima, Bosna je kontrolisala igru.

Poluvremenska prednost

Ekipa trenera Zorana Kašćelana otišla je na odmor s prednošću od 45:33. Ova sigurnost donijela je novu dozu samopouzdanja za nastavak utakmice.