Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometSrbija sigurna protiv Švedske na domaćem terenu

Srbija sigurna protiv Švedske na domaćem terenu

Selekcija Švedske nije uspjela doći do pobjede protiv Srbije u prijateljskom susretu koji je odigran na domaćem terenu. Iako je Švedska dobro otvorila utakmicu, odbrana Srbije je bila dobro postavljena i uspjela je izdržati pritisak.

Srbija je iskoristila propuštene prilike Šveđana i povela u 19. minuti golom Milinkokvića-Savića koji je glavom poslao loptu uz lijevu stativu. Do kraja prvog poluvremena, reprezentativci Švedske su pokušavali izjednačiti rezultat, ali nisu uspjeli.

Drugo poluvrijeme donijelo je novu nadu Švedskoj, ali bez obzira na njihove pokušaje, nije uspjela postići gol. Alexander Isak je u 59. minuti imao priliku, ali nije uspio savladati golmana Srbije.

Srbija je kaznila Šveđane samo dva minuta kasnije golom Mitrovića, a pobjedu su potvrdili golom Tadića u 70. minuti, postavivši konačnih 3:0.

Utakmicu je pratilo impresivnih 50.000 gledalaca, koji su uživali u dobroj igri obje selekcije. Srbija je pokazala svoju dominaciju na terenu i zasluženo upisala pobjedu.

Ova pobjeda sigurno će donijeti dodatno samopouzdanje Srbiji uoči nadolazećih utakmica. S druge strane, Švedska će morati raditi na svojoj igri i koristiti prilike koje im se pružaju.

Ovo je još jedan uspješan nastup za selekciju Srbije, dok će Švedskoj biti potrebno vrijeme da se oporavi od ovog poraza i krene dalje.