HomeSportKosarkaSrbija savladala Južni Sudan i plasirala se u četvrtfinale

Srbija savladala Južni Sudan i plasirala se u četvrtfinale

Uvod u meč

Na početku susreta bilo je jasno da je Srbija favorit protiv Južnog Sudana. Pobjeda je značila susret u četvrtfinalu s Australcima. S druge strane, poraz bi ih odveo na megdan svjetskim prvacima, Njemačkoj.

Prva četvrtina i problemi Srbije

U prvoj četvrtini, ekipa Srbije pod vodstvom Svetislava Pešića imala je poteškoća. Čvrsta odbrana Južnog Sudana nije im dopustila lako postizanje poena. Rezultat je bio tijesan, 23:22 za Srbiju.

Poluvrijeme i strategijske prilagodbe

Sredinom meča Srbija je uspijevala održati minimalnu prednost. Na poluvremenu rezultat je bio 47:44 u korist Srbije. Igrači su pokazali odlučnost, ali su se morali prilagoditi taktički.

Dominacija u trećem periodu

Treća četvrtina donijela je bolji učinak Srbije. Poveli su s devet poena razlike, ali se Južni Sudan nije predavao. Pred zadnji period igre, rezultat je bio 72:67.

Finalna četvrtina i završetak meča

U finalnoj četvrtini, Južni Sudan smanjuje razliku na 72:71. Ipak, Srbija se odlijepila na +13 (87:74) i osigurala pobjedu. Ovaj uspjeh je omogućio daljnji put prema medaljama.