Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometSrbija postala evropski prvak u minifudbalu nakon pobjede u dramatičnom finalu

Srbija postala evropski prvak u minifudbalu nakon pobjede u dramatičnom finalu

Uzbudljivo finale Evropskog prvenstva u minifudbalu odigralo se sinoć u Sarajevu, gdje je Srbija iza sebe ostavila Rumuniju i postala prvak Evrope. U regularnom toku meča, oba tima su postigla po jedan gol, dok je o pobjedniku odlučivala rulet sudbine – penali.

Izabranici selektora Srbije, Aleksandra Injića, poveli su u 21. minutu golom upravo Injića, no Rumuni su uspjeli poravnati rezultat u 36. minutu zahvaljujući Andrei Balei. Budući da se rezultat nije promijenio do kraja meča, igrači su se morali suočiti s odlučujućim trenucima penala.

Srbija je pokazala više sreće i koncentracije od peterostrukih prvaka Rumuna te su prvi put postali prvaci Evrope u minifudbalu. Nakon osvajanja naslova, članovi minifudbalske reprezentacije Srbije su se zahvalili Sarajevu, gradu domaćinu turnira.

“Sarajevo jedno veliko hvala za sve! Šta god da se dogodi večeras, Srbija će uvijek biti kod kuće u Sarajevu! Sudbina je izgleda htjela da se historija srbijanskog minifudbala piše večeras baš ovdje, u hali Mirza Delibašić u Sarajevu”, poručili su reprezentativci Srbije putem društvenih mreža.

Put do evropskog trona nije bio lak za Srbiju. U grupnoj fazi su odigrali neriješeno sa Gruzijom (2:2), ali su pobijedili Portugal (2:1) i Bugarsku (1:0). U eliminacijskoj fazi su pokazali izuzetnu formu, savladavši Mađarsku (4:1) u osmini finala, Belgiju (4:0) u četvrtfinalu i Francusku (5:0) u polufinalu.

Ovaj istorijski uspjeh donosi veliko oduševljenje fudbalskoj javnosti u Srbiji, koja već s nestrpljenjem iščekuje naredne međunarodne turnire u minifudbalu.