HomeSportOstali sportoviSrbija osvojila zlato na Olimpijadi: Vaterpolisti pobijedili Hrvatsku

Srbija osvojila zlato na Olimpijadi: Vaterpolisti pobijedili Hrvatsku

U napetom finalu vaterpolo turnira na Olimpijadi, reprezentacija Srbije je osvojila zlato, savladavši Hrvatsku rezultatom 13:11. Srbija je odlično otvorila utakmicu, ostvarivši prednost od 5:2 nakon prve četvrtine.

Izjednačena borba tokom čitavog susreta

U nastavku susreta, viđena je izjednačena borba. Hrvatska je nekoliko puta smanjivala razliku na minus dva, ali nije uspjela doći do izjednačenja. Srbija je, uz odličnu igru, nastavila svoj niz zlata, nakon uspjeha iz Rija 2016. i Tokija 2021.

Ključni igrači Srbije

Miloš Ćuk bio je najbolji strijelac Srbije s tri postignuta gola, a značajnu podršku pružili su mu Nikola Jakšić i Nikola Dedović, koji su svaki postigli po dva gola. Na hrvatskoj strani, najefikasniji je bio Jerko Marinić-Kragić, koji je postigao tri gola iz devet pokušaja.

Rezultat finala

Konačni ishod utakmice bio je Srbija – Hrvatska 13:11, sa periodima 5:2, 3:3, 3:3 i 2:3. Ova pobjeda donijela je veliku radost srpskim navijačima i još jedan razlog za slavlje na međunarodnoj vaterpolo sceni.