Subota, 28 Septembra, 2024
HomeSportNogometSrbija ostala bez plasmana u nokaut fazu nakon remija protiv Danske

Srbija ostala bez plasmana u nokaut fazu nakon remija protiv Danske

Srbija se oprostila od takmičenja na Evropskom prvenstvu nakon što je odigrala bez golova protiv Danske. Njima je bila potrebna pobjeda kako bi se plasirali u dalji tok takmičenja.

U prvom poluvremenu Danska je dominirala igrom, ali golman Predrag Rajković je svojim odbranama držao Srbiju u igri. Jonas Wind i Rasmus Hojlund su imali nekoliko odličnih prilika, ali nisu uspjeli zatresti mrežu.

U drugom poluvremenu Srbija je morala krenuti više naprijed i zaigrati agresivnije. Međutim, nisu uspjeli stvoriti veće šanse za gol.

Najkontroverzniji trenutak utakmice dogodio se u 54. minuti kada je Srbija mislila da su poveli autogolom Danske. Međutim, gol je poništen zbog ofsajda tokom napada u kojem se našao Luka Jović.

Drama je nastavljena u 84. minuti kada su Srbijanci možda i oštećeni za penal. Maehle je oborio Mitrovića u dobroj šansi, ali sudija nije želio pokazati na bijelu tačku.

Na kraju, rezultat je ostao 0:0, što znači da će Danska proći u nokaut-fazu takmičenja, dok se Srbija oprašta od turnira.

Ova utakmica pokazala je da je potrebno više ofanzivne igre i veća odlučnost ako žele napredovati na međunarodnom nivou. Srbija će sada morati da se fokusira na buduće takmičenje i traži načine za poboljšanje svoje igre.