Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaSrbija doživjela poraz od Australije pred Olimpijske igre

Srbija doživjela poraz od Australije pred Olimpijske igre

Nikola Jokić i društvo su danas imali ozbiljan test protiv Australije u Etihad Areni kako bi se pripremili za Olimpijske igre u Parizu. Međutim, nisu se proslavili jer je Australija pokazala sve mane selekcije Svetislava Pešića.

Australija je bolje otvorila duel i većim dijelom prve četvrtine je imala prednost. Nakon što je prva četvrtina završila s plus pet za Australiju, ista situacija se nastavila i u drugoj četvrtini, ali je Srbija uspjela držati priključak.

Filip Petrušev je dao sve od sebe da Srbija dođe do minimalne prednosti, ali u finišu utakmice Australija je napravila sjajnu seriju od 12:0, što je bilo dovoljno za njihovu pobjedu.

Nakon te serije Australaca, Srbija nije uspjela postići poen skoro tri minute, što je značajno utjecalo na njihov poraz. Ovaj poraz je opomena za srpski tim pred Olimpijske igre, s obzirom na to da su danas važili za apsolutne favorite protiv Australije, ali nisu pokazali ono što se od njih očekivalo.

Najefikasniji igrač Australije bio je Patty Mills sa 28 poena. Bio je nepremostiva prepreka za Srbiju, a pogotovo njegove trojke u ključnim momentima su odlučile ishod utakmice. S druge strane, Petrušev je postigao 17, a Nikola Jokić 14 poena.

Srbija će već sutra, od 18 sati, odigrati utakmicu protiv Sjedinjenih Američkih Država, a zatim će se vratiti u Beograd kako bi imali posljednje provjere protiv Japana i Grčke.