HomeSportNogometSparta Praha ostvarila dominantnu pobjedu u Ligi prvaka

Sparta Praha ostvarila dominantnu pobjedu u Ligi prvaka

Brzi golovi donijeli prednost

Utakmica između Sparte Prag i gostiju počela je sjajno za domaćine. Kairinen je već u drugoj minuti postigao prvi pogodak. Gosti su nakon tog šoka teško dolazili do daha, što je iskoristio Olatunji. On je tri minute prije odmora udvostručio vodstvo. Sparta je tako na pauzu otišla s prednošću od 2:0.

Dominacija u drugom poluvremenu

Materijalizacija prednosti desila se već u 58. minuti. Tada je Laci postigao treći gol za Sparu, a tim je na kraju meča slavio sa 3:0. Osvojeni bodovi su od izuzetne važnosti za domaće igrače, koji su već 19 godina čekali na ovako uspješan debi u Ligi prvaka.

Čestitke i sljedeći protivnici

Bh. reprezentativac Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim. U sljedećem kolu, Sparta će gostovati Stuttgartu, dok će Salzburg dočekati Brest.

Kvalitetna utakmica između Bologne i Šahtara

U drugom meču večeri, Bologna i Šahtar odigrali su bez golova. Sudakov je propustio priliku za vodstvo već u četvrtoj minuti, nakon što nije iskoristio penal. Bologna je bila bolja, ali bez efektnog završetka. U narednom kolu, Bologna će gostovati Liverpoolu, dok će Šahtar dočekati Atalantu.