HomeSportNogometŠpanija Uspješno Savladala Švicarsku na Teškom Gostovanju

Španija Uspješno Savladala Švicarsku na Teškom Gostovanju

Direktan Crveni Karton za Španiju

Na susretu između Španije i Švicarske, u 20. minuti, Sarajlija je pokazao direktan crveni karton stoperu Španije, Robinu Le Normandu. Ova situacija je značajno utjecala na tok utakmice jer je aktuelni prvak Evrope ostao s igračem manje.

Ubjedljiva Pobjeda Španije

I pored igrača manje, Španija je ostavila snažan utisak te ostvarila uvjerljivu pobjedu na gostovanju. Strijelci za Španiju bili su Joselu i Fabian Ruiz, koji su se istakli u prvom dijelu igre. Ruiz je, dodatno, postigao još jedan gol u nastavku, a Ferran Torres je dodao još jedan na kraju meča.

Finalni Rezultat i Napomena o Domaćinima

U ovom susretu, Švicarska je postigla jedini gol preko Zekija Amdounija u finišu prvog dijela. Završni rezultat bio je 1:4 u korist Španije, čime su zadržali svoju poziciju na tabeli.

Planovi za Sljedeće Kolo

U narednom kolu, Španija će dočekati Dansku, dok će Švicarska gostovati u Beogradu protiv selekcije Srbije. Ove utakmice su ključne za obje ekipe u nastavku kvalifikacija.