Srijeda, 16 Oktobra, 2024
HomeSportNogometŠpanija savladala Srbiju u uzbudljivom susretu

Španija savladala Srbiju u uzbudljivom susretu

Španija vodi od samog početka

Reprezentacija Španije otvorila je susret protiv Srbije sjajno. Već u petoj minuti, Pedro Porro je asistirao Aymericu Laporteu, koji je matirao srbijanskog golmana. Ovaj pogodak postavio je ton za ostatak meča.

Prazan penal i nova nada za Crvenu furiju

U 54. minuti, domaći tim je imao priliku za povećanje prednosti. Dosuđen je penal, ali je Alvaro Morata promašio, šutiravši iznad gola. Ipak, u 65. minuti Morata se iskupio, postigavši gol nakon asistencije Fabiana Ruiza, čime je udvostručio prednost Španije.

Crveni karton i konačni rezultat

Na sceni se našao Strahinja Pavlović u 76. minuti kada je dobio direktan crveni karton. Samo minut kasnije, aktuelni prvaci Evrope iskoristili su tešku situaciju za Srbiju i postigli treći gol. Alex Baena je bio strijelac, postavivši konačan rezultat na 3:0.

Stanje na tabeli

Španija je trenutno prvoplasirana u grupi 4 sa deset bodova iz četiri odigrana meča. Srbija se nalazi na trećem mjestu sa četiri osvojena boda. U narednom kolu, Španija će igrati protiv Danske, dok Srbiju očekuje teška utakmica protiv Švicarske.