Subota, 17 Augusta, 2024
HomeSportNogometŠpanija osvaja više od samo titule na EURO 2020

Španija osvaja više od samo titule na EURO 2020

Zamalo su Furiju koštali promašaji pri vodstvu od 1:0 jer se Gordi Albion uspio vratiti u igru, ali u heroja Španije se u 86. minuti promovisao Mikel Oyarzabal, koji je pogodio za titulu!

Kompletna lista osvajača

Španija je od večeras apsolutni rekoder po broju titula prvaka Evrope, s vrha su skinuli Nijemce. Nakon nevjerojatne utakmice na UEFA EURO 2020, Španija je krunisana kao šampion. Bila je to napeta utakmica između Španije i Engleske, u kojoj je Španija dominirala većim dijelom susreta.

Mirno je bilo u uvodnim minutama utakmice, a onda je dominirati počela Španija, koja u 12. minuti prvi put prijeti preko Nica Williamsa, ali je on izblokiran u posljednji trenutak. I nakon toga je Španija potpuno kontrolisala igru, Engleska je čekala šanse iz kontranapada, a u takvoj postavci na terenu nismo vidjeli mnogo prilika.

Tek su nova uzbuđenja došla u finišu poluvremena, kada je prvo Kane izblokiran nakon šuta sa 16 metara, a potom Foden poslije slobodnjaka šutira u dobro postavljenog Simona.

Na pauzi između dva poluvremena grozne vijesti saznala je Španija jer je zbog povrede u svlačionici morao ostati ključni igrač na sredini terena Rodri, ali brzo je to zaboravljeno.

Zamalo su promašaji pri vodstvu od 1:0 skupo koštali Furiju, jer se Gordi Albion uspio vratiti u igru. Međutim, junak Španije u 86. minuti je postao Mikel Oyarzabal, čije je pogodak donio titulu za Španiju.

Ova pobjeda čini Španiju apsolutnim rekorderom po broju titula prvaka Evrope. S vrha se skinuli Nijemci, a Španija je dokazala da je i dalje zemlja koja vlada europskim fudbalom.

Svijet je svjedočio o nevjerovatnom putovanju Furije do titule. Atmosfera na stadionu je bila elektrizirana dok su se igrači Španije veselili osvajanju naslova prvaka.

Završetak EURO 2020 donio je mnogo uzbuđenja i neočekivanih obrata, a Španija je zasluženo stavila pečat na ovaj turnir.

Španija je dokazala da je spremna za velike stvari i da je njihova slavna fudbalska tradicija i dalje živa i jaka. Sigurni smo da će ova pobjeda donijeti novu energiju i inspiraciju za buduće turnire.

Čestitke Španiji na naslovu prvaka Evrope!