HomeSportRukometŠpanija osigurava petu bronzanu medalju, Slovenija ostaje bez olimpijskog odličja

U izuzetno napetom susretu, rukometne reprezentacije Španije i Slovenije odmjerile su snage. Ekipa Španije predvođena Aleixom Gomezom uspjela je savladati Slovence rezultatom 23:22.

Preokreti i ključni trenutci

U finalnim minutama, Španija je povela s 23:21, a to su učinili samo dvije minute prije kraja. Iako se činilo da je pobjeda bliža Španiji, Jure Dolenec je smanjio razliku s realizovanim sedmercem na 23:22.

Još jedne španske medalje

Slovenska ekipa imala je šansu za produžetke, no napad nisu iskoristili. Tako je Španija došla do svoje pete olimpijske medalje, sve bronze.

Propuštena prilika za Slovence

Kapiten slovenske ekipe, Jure Dolenec, bio je najbolji strijelac na utakmici sa svojim šest golova, svi ostvareni iz sedmeraca. Iako su Slovenci pružili dobru igru, ostali su bez olimpijskog odličja u rukometu.

Ova utakmica još jednom je pokazala snagu i vještinu španske rukometne reprezentacije, dok Slovenci ostaju bez medalje iako su se borili do samog kraja.