Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometŠpanija deklasirala Hrvatsku i osigurala pobjedu 3:0 na Euru

Španija deklasirala Hrvatsku i osigurala pobjedu 3:0 na Euru

Španija je impresionirala fudbalski svijet nakon ubjedljive pobjede nad Hrvatskom rezultatom 3:0 na utakmici Grupe B Euro 2024. Španci su dominirali već u prvom poluvremenu, postigavši tri gola i zadržavši prednost do kraja utakmice.

U 29. minuti, Álvaro Morata je izbjegao ofsajd zamku i matirao hrvatskog golmana Livakovića za prvih 1:0. Morata je tako postao treći najbolji strijelac u historiji Eura sa 7 golova, iza Cristiana Ronalda (14) i Michela Platiniija (9).

Samo nekoliko minuta kasnije, Fabian Ruiz je majstorski izigrao dva hrvatska igrača i sa 16 metara uputio udarac, koji zakačio Pongračića i završio u mreži za 2:0. Radost Španaca nije potrajala dugo jer je Dani Carvajal u 45. minuti iskoristio centaršut Laminea Yamala i postigao treći gol za 3:0.

Mladi Yamal je također oborio rekord kao najmlađi igrač u historiji Eura, sa samo 16 godina i 338 dana. On je nadmašio Poljaka Kacpera Kozlowskog, koji je 2021. godine sa 17 godina i 246 dana zaigrao protiv Španije.

Španci su pokazali izuzetnu igru i dominaciju na terenu, ostavljajući Hrvate bez pravog odgovora. Unatoč podršci od 50.000 navijača s tribina, Hrvatska nije uspjela parirati snazi i vještini španskog tima.

Ova ubjedljiva pobjeda Španije uveliko će podići moral ekipe, dok će Hrvatska sigurno biti prisiljena na analizu i poboljšanje igre kako bi se vratila u turnir.