Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometŠok na terenu: Galatasaray prokockao pobjedu protiv Kasımpaše

Šok na terenu: Galatasaray prokockao pobjedu protiv Kasımpaše

Galatasaray vodi tri gola, a ipak osta bez bodova

Najjači tim turske Super lige, Galatasaray, danas je doživio nevjerojatan preokret. Igrali su protiv Kasımpaše, gdje su imali vođstvo od tri gola. Ipak, na kraju su ostali bez bodova.

Osimhen i Icardi donose prednost

Victor Osimhen postigao je dva gola u kratkom vremenskom razdoblju, čime je Galatasaray došao do izražene prednosti. Mauro Icardi je u 34. minuti povisio na 3:0. Tada su svi vjerovali da će Galatasaray lako doći do pobjede.

Kasimpaša se ne predaje

Ipak, Kasımpaša nije odustajala. Mamadou Fall je u 44. minuti smanjio na 3:1. Potpuni preokret dogodio se u završnim trenucima utakmice kada je Haris Hajradinović, reprezentativac BiH, na scenu stupio u 83. minuti.

Hajradinović donosi izjednačenje

Hajradinović je iz penala smanjio na 3:2, a zatim asistirao Nunu Da Costi, koji je u petoj minuti nadoknade izjednačio na 3:3. Ovaj preokret bio je pravi šok za Galatasaray.

Selektor Zmajeva će pozdraviti Hajradinovića

Nastup Hajradinovića sigurno će obradovati selektora reprezentacije BiH, Sergeja Barbareza. U ponedjeljak će on objaviti spisak za nadolazeće utakmice protiv Njemačke i Mađarske u Ligi nacija.