Utorak, 2 Jula, 2024
HomeNogometSlovenija i Srbija remizirali nakon velike borbe na Evropskom prvenstvu

Slovenija i Srbija remizirali nakon velike borbe na Evropskom prvenstvu

Slovenija i Srbija odigrale su izuzetno važan meč drugog kola grupe C Evropskog prvenstva, gdje je bila napeta i neizvjesna borba za pobjedu koja bi obezbedila prednost u grupnoj fazi takmičenja. Oba tima su pokazala hrabrost i odlučnost od samog starta utakmice.

Igrači su se međusobno odmjeravali, dok su prilike za gol bile sve češće. Obje ekipe su zahvaljujući svojoj ofanzivnoj igri imali nekoliko sjajnih šansi, ali su i okviri gola na obje strane spriječili postizanje golova. Utakmica je bila vrlo dinamična, s brzim tranzicijama i snažnim duelima na terenu.

U 69. minuti utakmice, bočni igrač slovenačke reprezentacije Žan Karničnik iskoristio je veliku grešku Sergeja Milinković-Savića i zatresao mrežu Srbije, donoseći svojoj ekipi zasluženo vodstvo. Gol je podigao Slovence i činilo se da će upisati važnu pobjedu.

Ipak, u nadoknadi vremena, Srbija je došla do izjednačenja nakon kornera u 96. minuti utakmice. Luka Jović je sjajno reagovao udarcem glavom i postigao gol koji je ublažio razočaranje srpskih navijača.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, što je donijelo razočaranje Sloveniji, koja je bila blizu pobjedi, ali i zadovoljstvo Srbiji, koja je uspjela izboriti remi u posljednjim trenucima.

Ovaj meč je još jednom pokazao izuzetnu konkurenciju i izjednačenost u grupi C, gdje će svaki bod biti od velike važnosti u borbi za plasman u narednu fazu takmičenja.