Nedjelja, 30 Juna, 2024
HomeNogometSlovačka vodi na poluvremenu protiv Ukrajine

Slovačka vodi na poluvremenu protiv Ukrajine

U večerašnjem susretu između Slovačke i Ukrajine na EURU 2024, Slovačka vodi 1:0 na poluvremenu. Ova utakmica je privukla pažnju i zbog zanimljive situacije na tribinama.

Interesantno je da se na tribinama nalazi zastava s ljiljanima, nekadašnja zastava Republike Bosne i Hercegovine, zajedno sa današnjom zastavom naše zemlje. Ovaj detalj izazvao je nezanemarivu pažnju javnosti.

U prvom poluvremenu Slovačka je uspjela povesti protiv Ukrajine. Gol je postignut u 21. minuti. Haraslin je prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu koju je odlično iskoristio napadač Slovačke.

Ukrajina se borila da dosegne izjednačenje i imala je nekoliko velikih prilika. Dovbik je propustio veliku šansu za poravnanje u 51. minuti. Međutim, u 54. minuti Šaparenko je pogodio iz blizine i izjednačio rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme je upravo počelo i očekuje se nastavak uzbudljive utakmice između ova dva tima.

Ovo je samo jedan od mnogih susreta na ovogodišnjem EURU koji privlači veliku pažnju fudbalskih navijača širom svijeta. Uzbudljive utakmice, sportski duh i neizvesnost svakog meča čine ovaj turnir nezaobilaznim za sve ljubitelje fudbala.

Pratite daljnji tok ove utakmice i sve ostale novosti sa EURA na našem portalu.