Subota, 26 Oktobra, 2024
HomeSportNogometSloga slavi važnu pobjedu protiv GOŠK-a u Wwin ligi BiH

Sloga slavi važnu pobjedu protiv GOŠK-a u Wwin ligi BiH

Bitna tri boda za Slogu

U uzbudljivom dvoboju u Wwin ligi Bosne i Hercegovine, ekipa Sloge uspjela je savladati GOŠK rezultatom 2:0. Ova pobjeda bila je od izuzetnog značaja za domaći tim, koji se trenutno bori za opstanak u ligi.

Prvo poluvrijeme u znaku domaćina

U prvom poluvremenu, Sloga je dominirala i postigla dva gola. Dejan Popara otvorio je rezultatski niz u 27. minuti. U posljednjim trenucima prvog dijela, Slobodan Đekić je potvrdio vodstvo domaće ekipe.

GOŠK nije uspio iskoristiti šanse

Nakon odmora, GOŠK je preuzeo inicijativu, ali do izraženijih prilika nisu došli. Najslabija tačka bila je Gabrijel Čoko, koji je 15 minuta prije kraja utakmice propustio idealnu priliku za pogodak. Njegov udarac odbranio je golman Sloge, Bojan Pavlović.

Sloga na putu ka oporavku

Sloga je ovom pobjedom došla do 12 bodova, čime je zadržala šanse za izlazak iz zone ispadanja. Nasuprot tome, GOŠK ostaje u teškoj situaciji sa samo četiri osvojena boda, devet manje u odnosu na sigurnu zonu.