Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometSloga pobijedila Široki Brijeg u napetoj utakmici

Sloga pobijedila Široki Brijeg u napetoj utakmici

U uzbudljivoj utakmici koja se odigrala u subotu, Sloga je savladala Široki Brijeg rezultatom 1:0. Utakmica je bila vrlo čvrsta i borbena s odličnim prilikama s obje strane.

Pogodak koji je odlučio utakmicu

Decidan trenutak desio se u 23. minuti, kada je Dejan Vidić postigao jedini gol na meču. Njegov pogodak bio je rezultat bolje igre Sloge koja je stvarala opasne prilike tokom cijele utakmice.

Isključenja koja su utjecala na igru

Široki Brijeg je od 60. minute igrao s igračem manje. Sudija Haris Halkić je nakon VAR provjere isključio Filipa Tarabu zbog prekršaja na Toniju Joviću. Ovo isključenje značajno je promijenilo dinamiku utakmice.

Međutim, nisu se tu završila isključenja. U 86. minuti, sudija je odlučio poslati u svlačionicu i domaćeg igrača Dejana Poparu zbog preoštrog prekršaja na Filipu Matiću. Bez obzira na te poteze, rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Šta nas očekuje u narednim kolima

Sloga će u sljedećem kolu gostovati kod Veleža, dok će Široki Brijeg dočekati GOŠK. Ove utakmice donijet će nove izazove za obje ekipe i obezbijediti uzbudljive trenutke za navijače.