Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometSloboda sa samo tri boda više od drugoplasirane Stupčanice u borbi za...

Sloboda sa samo tri boda više od drugoplasirane Stupčanice u borbi za ulazak u Wwin ligu BiH

U dramatičnoj završnici entitetskog šampionata, borba za ulazak u Wwin ligu BiH postaje sve napetija. Nakon posljednjeg meča, Sloboda se nalazi samo tri boda ispred drugoplasirane Stupčanice.

Danas je na prepunoj Harf Areni, s 1.800 gledalaca, Sloboda povela protiv Gornjeg Rahića golmanovim autogolom u 5. minuti meča. No, ekipa Gornjeg Rahića se nije predavala i izjednačila je rezultat golom Softića u 26. minuti. Nakon toga, Mahmud je postigao još jedan pogodak za Slobodu u 56. minuti meča, kreirajući veliki preokret domaćina.

Sloboda se nalazila pred porazom, ali pet minuta prije kraja susreta Komazec je spasio ekipu i pogodio za 2:2. U sudijskoj nadoknadi, Sloboda je imala priliku da osvoji pobjedu iz penala, ali golman Bahor je sjajno zaustavio šut Komazeca s bijele tačke.

Rezultat 2:2 ostao je nepromijenjen do kraja utakmice, a timovi su podijelili bodove. Sloboda ostaje na vrhu tabele sa 58 bodova, ali Stupčanica je sada vrlo blizu sa samo tri boda manje – 55.

Borba za ulazak u Wwin ligu BiH postaje sve uzbudljivija. Sloboda će morati biti oprezna u preostalim mečevima kako bi sačuvala svoje mjesto na vrhu tabele, dok će Stupčanica nastaviti loviti svaku priliku za smanjenje zaostatka.

Gornji Rahić se nalazi na devetoj poziciji sa 34 osvojena boda, a i dalje ima šansu za dalji napredak u narednim mečevima.