Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometSloboda pobjedom protiv Bratstva i dalje na čelu tabele

Sloboda pobjedom protiv Bratstva i dalje na čelu tabele

Fudbalski klub Sloboda je s lakoćom savladao ekipu Bratstva iz Gračanice rezultatom 2:0. Ova pobjeda omogućila je ekipi da zadrži svoju prednost od četiri boda nad drugoplasiranom ekipom Stupčanicom u Prvoj ligi FBiH.

Sloboda je kontrolisala tok utakmice od početka do kraja. Prvi gol postigao je Nikola Komazec u 22. minuti utakmice, dovodeći ekipu u vodstvo. Konačni rezultat postavio je Aleksandar Ignjatović u 75. minuti utakmice.

Stupčanica, ekipa koja se nalazi na drugoj poziciji na tabeli, također je ostvarila uvjerljivu pobjedu od 6:2 protiv Mladosti Doboj-Kakanj. Njihovi strijelci Jahja Bajrić, Stefan Božić i Kemal Mujarić su postigli po dva gola, dok su Rijad Smolo i Faruk Piljug bili strijelci za ekipu Mladosti.

Sa četiri boda prednosti u odnosu na Stupčanicu, Sloboda se sve više približava povratku u elitni rang. Potrebna im je samo još jedna pobjeda kako bi osigurali svoje mjesto. Naredno kolo će biti ključno, jer ukoliko Sloboda ostvari pobjedu nad TOŠK-om u Tešnju, mogu izboriti ekspresan povratak.

Stupčanica će se suočiti sa Goraždom u narednom kolu, a ova utakmica će biti od vitalnog značaja u borbi za vrh tabele.

Fudbalski navijači sa nestrpljenjem očekuju kraju sezone kako bi vidjeli da li će Sloboda uspjeti zadržati svoju poziciju i izboriti se za povratak u elitu. Zadnja dva kola obećavaju uzbudljivu završnicu Prve lige FBiH.