Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeNogometŠkotska i Švicarska podijelile bodove na Evropskom prvenstvu u fudbalu

Škotska i Švicarska podijelile bodove na Evropskom prvenstvu u fudbalu

Utakmica između Škotske i Švicarske na Evropskom prvenstvu u fudbalu završena je rezultatom 1:1. Prvi gol postigla je Škotska u 13. minuti kada je Schar nesretno promijenio smjer lopte nakon udarca McTominaya. Ipak, Švicarska je uspjela izjednačiti u 26. minuti fantastičnim pogotkom Shaqirija iz velike udaljenosti.

U drugom poluvremenu obje ekipe su imale nekoliko dobrih šansi, ali golmani su uspjeli sačuvati svoje mreže. Najbliže pogotku bio je Hanley za Škotsku koji je u 67. minuti pogodio stativu. Na kraju utakmice rezultat je ostao nepromijenjen – 1:1.

Švicarska sada ima četiri boda i nalazi se na drugom mjestu grupe A, dok je Škotska na trećem mjestu s jednim osvojenim bodom. Njemačka je već osigurala prolazak u osminu finala i trenutno je lider grupe sa šest bodova. Mađarska je bez bodova i nalazi se na posljednjem mjestu.

U posljednjem kolu grupne faze, Švicarska će se sastati s Njemačkom, dok će Škotska igrati protiv Mađarske. Obje utakmice će se odigrati u nedjelju u 21:00 sat.

Ova utakmica je pokazala da obje ekipe imaju kvalitet i da su sposobne za dobre rezultate. Škotska je dokazala da se ne predaje lako, dok je Švicarska pokazala fantastičnu izvedbu Shaqirija. Svi ljubitelji fudbala s nestrpljenjem očekuju posljednje utakmice grupe A koje će odlučiti o putnicima u osminu finala.