Ponedjeljak, 28 Oktobra, 2024
HomeSportRukometSkauti i Leotar ostvarili pobjede u evropskim rukometnim takmičenjima

Skauti i Leotar ostvarili pobjede u evropskim rukometnim takmičenjima

Uspjeh Skauta u Ljubuškom

U subotu navečer, rukometaši Skauta ostvarili su značajnu pobjedu protiv ekipe Raimond. U revanš meču u Ljubuškom, rezultat je bio 32:28. Ova pobjeda bila je ključna za ukupni rezultat, nakon što su Skauti slavili s 39:38 u prvom meču u Italiji.

Tok meča i učinak igrača

U prvom dijelu, Skauti su imali prednost od jednog do tri gola, dok je Raimond vodio samo dva puta. Na odmoru, Skauti su vodili s 15:14. U drugom poluvremenu, gosti su uspjeli izjednačiti, no Skauti su se brzo vratili s prednošću od tri gola u 51. minuti (28:25).

Diano Ćeško predvodio je Skautsku ekipu sa deset pogodaka, dok je Filip Odak dodao sedam. Haris Suljević briljirao je s deset odbrana, dok je Aldin Alihodžić sakupio četiri.

Leotar šampion u dvomeču

Rukometaši Leotara također su imali uspješan vikend. Nakon dva meča protiv latvijske ekipe ZRHK Tenax Dobele, ukupni rezultat bio je 51:49. U prvom meču Leotar je slavio s 26:24, dok je u drugom meču rezultat bio 25:25.

Ove pobjede donose pozitivne vijesti za bosanskohercegovački rukomet na međunarodnoj sceni, a skauti i Leotar pokazuju potencijal za nove uspjehe u nastavku takmičenja.