Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometSkandalozna odluka suca Makkelieja izazvala bijes Hrvata, Sve oči uprte u VAR...

Skandalozna odluka suca Makkelieja izazvala bijes Hrvata, Sve oči uprte u VAR provjeru i prekide

Utakmica između Italije i Hrvatske donijela je mnogo uzbuđenja, ali i kontroverzi. Gol talijanskog igrača Matije Zaccagnija u 98. minuti susreta spasio je Azzurri od poraza, dok je odluka nizozemskog suca Dannyja Makkelieja da produži drugo poluvrijeme za čak osam minuta izazvala ogorčenje hrvatskih navijača.

Na hrvatskim portalima se pojavila interesantna analiza Dnevnik.hr-a koja je brojala izgubljene sekunde u drugom poluvremenu i izračunala koliko je nadoknada trebala trajati. Prema njihovim informacijama, 1:20 minuta oduzeto je na VAR provjeru penala za Hrvatsku, dok su čak 2:35 minute utrošene na proslavu gola Vatrenih. Dodatnih 3:08 minuta potrošeno je na prekide prilikom izmjena. Hrvati također tvrde da ni sedam kartona ne bi trebalo ulaziti u sudijsku nadoknadu.

Nije nebitna činjenica da je gol Italije postignut u 97. minuti i 19. sekundi, što znači da je akcija moguće da ne bi ni bila izvedena da je nadoknada bila kraća.

Ova situacija je potakla mnogo rasprava i negodovanja širom Hrvatske. Navijači su nezadovoljni odlukom suca Makkelieja i traže pravednije i transparentnije suđenje u budućim utakmicama.

Sve oči su sada uprte u VAR provjeru i prekide, koji su kao dio suđenja postali podložni analizama i kritikama. Nadamo se da će FIFA i UEFA izvući važne nauke iz ovog slučaja kako bi poboljšali suđenje u budućnosti i ispravili eventualne greške koje utječu na rezultat utakmica.