HomeSportNogometŠiroki Brijeg slavio na Grbavici: Željezničar propustio prilike, nervoza kočila igru

Fudbalski klub Široki Brijeg ostvario je značajnu pobjedu na Grbavici protiv Željezničara, s rezultatom 1:0. Ova utakmica obilježila je početak nove sezone u Wwin ligi BiH. Iako su gosti pokazali solidnu igru, domaći tim je zasluženo odnio sva tri boda.

Povreda u trenutku primanja gola

Pogodak za Široki Brijeg postigao je napadač Chinedu, koji je primio pomoć van granica igrališta u trenutku kada je ubačena lopta. Ovaj nesretan trenutak dodatno je otežao situaciju za tim Željezničara.

Izjava trenera Željezničara

Trener Željezničara, Ćorić, govorio je nakon utakmice o izazovima s kojima se suočavao njegov tim. “Nije ugodno izgubiti pred domaćom publikom. Čestitam Širokom Brijegu na pobjedi. U prvom poluvremenu osjetila se nervoza kod igrača, a protok igre nije bio dobar,” izjavio je.

Korekcije u drugom poluvremenu

Ćorić je istakao kako je njegova ekipa poboljšala igru u drugom poluvremenu. “Napravili smo mnogo šansi, ali nismo uspjeli postići gol. Moramo se boriti dalje,” dodao je trener.

Naredne utakmice

U narednom kolu, Željezničar će gostovati timu Veleža dok Široki Brijeg očekuje susret s Radnikom. Oba tima tražit će priliku za dokazivanje i osvajanje novih bodova.