Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometŠiroki Brijeg ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Igmana

Široki Brijeg ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Igmana

Sarajevo, 25. oktobar 2023.

Fudbalski klub Široki Brijeg odradio je odličan posao na gostovanju kod Igmana. Naime, domaćini su u prvom poluvremenu ostali bez odgovora na snažan udarac Filipa Tarabe. Ovim golom, Široki je poveo 1:0 u 41. minuti.

Dominacija Širokog Brijega

U nastavku susreta, Široki Brijeg je nastavio s dobrom igrom. Brzo su povisili prednost zahvaljujući golu Domagoja Jelavića u 51. minuti. Na 3:0 povećao je Stipe Vučur u 66. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Igman bez bodova

Ova pobjeda bila je druga za Široki Brijeg u ovoj sezoni, dok je Igman do sada pretrpio tri poraza. Osim slabih rezultata, igračima Igmana bit će potrebno mnogo rada na treninzima.

Sljedeći susreti za oba tima

U sljedećem kolu, Igman će gostovati kod ekipe Veleža u Vrapčićima, dok će Široki Brijeg na domaćem terenu dočekati Slobodu. Ova utakmica predstavlja priliku za oba tima da poprave svoje pozicije na tabeli.