Srijeda, 25 Septembra, 2024
HomeSportNogometŠiroki Brijeg i Zrinjski: Kontroverze na terenu

Široki Brijeg i Zrinjski: Kontroverze na terenu

Povijest utakmice

U jučerašnjem susretu između Širokog Brijega i Zrinjskog, domaći tim imao je šansu rano doći do prednosti. U 22. minuti, Nigerijac Chinedu je mogao iskoristiti grešku golmana Zrinjskog, Karačića. Međutim, promašio je gol iz nebranjene pozicije zbog pritiska igrača Mašića.

Kontroverzni prvi gol

Zrinjski se nakon toga brzo oporavio i u 27. minuti poveo s 1:0. Ivančić je zapucao sa 30 metara, a golman Širokog je odbio loptu na peterac. Tamo je Topić bio spreman i poslao loptu u mrežu. Ovaj trenutak bio je ključan za dalji tok utakmice.

Ofsajd ili ne?

Ono što je izazvalo veliku raspravu bio je ofsajd igrača Jurilja, koji je smetao golmanu Širokog u trenutku kada je Ivančić šutirao. Iako je situacija pregledana u VAR sobi, suci su odlučili da ne ponište gol, što je izazvalo bijes među navijačima domaćih.

Prijetnje do odmora

Do kraja prvog poluvremena, Široki je bio pod pritiskom. Njihov bivši igrač, Ćavar, imao je dobru priliku, ali je Tomić, golman Širokog, odlično reagovao. Utakmica je bila puna preokreta i napetosti, a kontrovezne odluke sudaca ostavile su trag na njenu atmosferu.