HomeSportNogometŠiroki Brijeg do bodova zahvaljujući golmanu Tomiću u dramatičnoj utakmici protiv Radnika

U uzbudljivoj utakmici između Radnika i Širokog Brijega, domaćini su, unatoč boljoj igri, ostali bez punog plijena.

Izrazite šanse i fenomenalne odbrane

Već na samom početku, Nathan je imao šansu da otvori rezultat, no šutirao je pored gola. Iskustvo domaćih igrača pokazalo se u nastavku, ali su brojne prilike propale. Jovanović je također bio blizu poreske, no njegov udarac je izblokiran.

Penal za goste

Kao odgovor, Široki Brijeg je imao svoju šansu u 36. minuti. Kpan je pokušao, ali golman Radnika, Lakić, bio je siguran. Ipak, u 43. minuti, nakon pregleda VAR-a, dosuđen je penal za Široki. Ćavar je uspješno realizovao penal i doveo Široki u vodstvo od 1:0.

Izjednačenje i nevjerojatne odbrane

Drugo poluvrijeme donijelo je nova uzbuđenja. Pantelić je prijetio, ali Musa je spasio situaciju. U 67. minuti, Janjić poravnava rezultat na 1:1, nakon odlično izvedenog kornera.

U zadnjim minutama, golman Tomić ponovo je bio na visokom zadatku. Njegove reflexe demonstrirao je u odbrani udaraca od Da Silve i Mehanovića. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a Široki Brijeg može biti zadovoljan bodom.