Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometŠesti Poraz BiH u Kvalifikacijama: Francuska Slavila nakon Dramatične Utakmice

Šesti Poraz BiH u Kvalifikacijama: Francuska Slavila nakon Dramatične Utakmice

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je šesti poraz u aktualnim kvalifikacijama, nakon utakmice protiv Francuske. Ova utakmica je odigrana pred punim tribinama, a trenutak odluke dogodio se u prvom poluvremenu.

Tok Utakmice

Francuska je od samog početka utakmice dominirala terenom. Već u 3. minuti, Ekitike je prijetio, a samo četiri minute kasnije, Lukeba je također imao priliku. Iako su se francuski igrači često nalazili u povoljnim situacijama, rezultat je ostao 0:0 do 20. minute.

Heroj Utakmice

U 20. minuti, Luka Damijanović, golman BiH, izmjerio je sjajnu odbranu, kada je zaustavio moćan udarac Ekitikea. Do tog trenutka, BiH je jedva uspjela ugroziti polovinu domaćina. Prvi zapaženiji napad BiH zabilježen je u 27. minuti, kada je Nail Omerović centrirao, ali je Senad Mustafić zakasnio.

Drama iz Penala

U 33. minuti, Francuska je imala priliku iz penala, no Damijanović je još jednom briljirao. Zaustavio je udarac s bijele tačke, omogućivši timu da ostane u ravnoteži. Ovaj trenutak je bio ključan za moral bh. tima, iako su se suočili s teškim porazom.

BiH se sada mora fokusirati na naredne izazove, dok se nada boljim rezultatima u budućim kvalifikacijama.