Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometSenzacija na terenu: Gruzija savladala Portugal

Senzacija na terenu: Gruzija savladala Portugal

Pravo iznenađenje priredila je fudbalska selekcija Gruzije koja je uspjela pobijediti selekciju Portugala rezultatom 2:0. Iako su Portugalci već osigurali prvo mjesto na tabeli prije posljednjeg kola, Gruzija je pokazala svoju snagu i odlučnost.

Utakmica je već u drugoj minuti dobila novi slijed događaja kada je Gruzija povela golom Kvaratskhelie. Odlučujući trenutak dogodio se u 57. minuti kada je Mikautadze sa penala postavio konačnih 2:0 za Gruziju.

Druga utakmica između Češke i Turske bila je također zanimljiva. Već u 20. minuti igrač Češke, Barak, dobio je dva žuta kartona te je bio isključen. Calhanoglu je iskoristio situaciju i doveo Tursku u vodstvo početkom drugog poluvremena. Međutim, Soucek je u 66. minuti uspio izjednačiti rezultat. Nažalost, Češka nije uspjela napraviti preokret, a Tosun je pogodio u sudijskoj nadoknadi za konačnih 2:1 za Tursku.

U osmini finala Evropskog prvenstva, Portugal će se susresti sa Slovenijom, Turska će igrati protiv Austrije, dok će se Gruzija suočiti sa Španijom.

Svi ljubitelji fudbala jedva čekaju nastavak takmičenja i novi uzbuđujući mečevi koji će donijeti još neizvjesnosti i pontencijalnih senzacija.