Utorak, 2 Jula, 2024
HomeNogometSenzacija na Euru: Slovačka porazila Belgiju, Lukakuov košmar se nastavlja

Senzacija na Euru: Slovačka porazila Belgiju, Lukakuov košmar se nastavlja

U prvom kolu Eura, Slovačka je priredila pravu senzaciju i pobijedila Belgiju rezultatom 1:0. Gol za Slovačku postigao je Schranz u 7. minuti utakmice.

Belgija, koja se smatra jednim od favorita turnira, imala je neviđen košmar u ovom susretu. To se posebno odnosi na njihovog napadača, Romelua Lukakua, koji je imao nekoliko propuštenih prilika.

U 86. minuti utakmice, Lukaku je konačno uspio pogoditi mrežu i izjednačiti rezultat na 1:1. Međutim, gol je poništen jer je prethodno Openda igrao rukom. Lukakuov niz nesretnih trenutaka nastavlja se, ostavljajući belgijske navijače razočarane.

Utakmica je bila veoma tvrda, a Belgija je pritiskala Slovačku tokom većeg dijela susreta. Ipak, njihovi napori nisu bili dovoljni da se izbjegne senzacionalan poraz.

Slovačka je pokazala odličnu igru u odbrani i uspjela je zadržati prednost sve do kraja utakmice. Posljednjih sedam minuta utakmice igrala se sudijska nadoknada, ali Belgija nije uspjela izjednačiti rezultat.

Ovaj poraz predstavlja veliko iznenađenje za Belgiju i stavlja ih u nepovoljan položaj na početku turnira. Slovačka, s druge strane, ostvaruje važnu pobjedu koja ih diže na vrh tabele u grupi.

Sledeći susret za obe ekipe je ključan u nastavku takmičenja. Belgija će se suočiti s Rusijom, dok će Slovačka igrati protiv Finske. Očekuje se da će obe ekipe učiniti sve što je moguće da ostvare pozitivan rezultat i poprave svoje šanse za prolazak u narednu fazu takmičenja.