Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometSarajevo uzdrmano: Posušje odnjelo bod s Koševa

Sarajevo uzdrmano: Posušje odnjelo bod s Koševa

Trener Zekić analizira utakmicu

Ekipa Sarajeva iznenada je zaustavila svoj sjajan niz kada je u pitanju prvenstvo BiH. U susretu s Posušjem, Bordo klub je odigrao 2:2, a utisak trenera Mladena Zekića nije bio pozitivan. Nakon utakmice, Zekić je naglasio kako su se u drugom poluvremenu pokazali “labavo”.

Prvo poluvrijeme i pad forme

Zekić je hvalio prvo poluvrijeme, istaknuvši da su se igrači dogovorili o strategiji, koja je nažalost izostala u nastavku. “Morat ćemo pronaći razloge zašto smo u drugom dijelu izgledali loše”, dodao je. Očito je da su igrači izostavili nekoliko prilika i nisu uspeli realizovati skretnice udaraca.”

Problemi s prekidima

Trener je izrazio zabrinutost zbog primljenih golova iz prekida. “Deset dana smo analizirali opasne igrače Posušja, a opet su nas kaznili iz prekida”, istakao je Zekić. Ponavljajuće greške u ovim situacijama su ga posebno brinule.

Uticaj izostanka Đorđevića

Pored toga, istakao je izostanak Aleksandra Đorđevića, koji je bio ključni igrač. “Osjetio se njegov izostanak”, rekao je Zekić. Navedeno je i da su problemi ostali prisutni bez obzira na rezultat utakmice.

Gledajući unaprijed

U pripremi za iduće utakmice, trener je naglasio potrebu za svežim rješenjima unutar tima. “Morat ćemo pronaći najbolje U21 rješenje”, zaključio je Zekić, uz nadu da će ekipa pronaći formu za naredne izazove.