HomeSportNogometSarajevo savladalo Radnik i ostalo na vrhu tabele

Sarajevo savladalo Radnik i ostalo na vrhu tabele

Pobjeda Sarajeva na domaćem terenu

FK Sarajevo je na domaćem terenu savladalo Radnik rezultatom 2:0. Utakmica je odigrana u okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Sarajevu je ovo bila četvrta pobjeda zaredom.

Ključni momenti utakmice

Susret je počeo dinamično, a Sarajevo je povelo već u 11. minuti. Đorđević je izveo slobodnjak, a Bubanja je poslao loptu u mrežu Lakića, donoseći vodstvo svom timu.

Radnik je svoja prva uzbuđenja imao u 35. minuti. Vasić je ubacio loptu, a Da Silva je pogodio prečku nakon velike greške Rockova. Sarajevo je odgovorilo u 40. minuti, kada je Guliashvili pokušao ponovo, ali je Lakić uspio sačuvati mrežu kratkotrajno.

Drugo poluvrijeme bez većih prilika

U drugom dijelu, Radnik je nastojao izjednačiti, ali bez ozbiljnih šansi. Poseban trenutak bio je u 71. minuti kada je Nidal Čelik udario Jovanovića, a sudija je dugo razmatrao aplikaciju VAR-a ali nije pokazao crveni karton.

Zaključenje utakmice i statistika

Sarajevo je dodatno potvrdilo svoju dominaciju u 92. minuti, kada je Aldin Turkeš postigao drugi gol. Unatoč tome, Guliashviliju je u 84. minuti poništen pogodak zbog ofsajda.

Sa ovim trijumfom, Sarajevo ostaje na vrhu tabele sa 12 bodova, dok je Radnik pretrpio svoj prvi poraz ove sezone i trenutno se nalazi na petom mjestu sa 7 bodova.