HomeSportNogometSarajevo propustio prilike za pobjedu, Aktobe slavio sa 2:1

Sarajevo propustio prilike za pobjedu, Aktobe slavio sa 2:1

Fudbalski klub Sarajevo doživio je poraz od Aktobea rezultatom 2:1 u evropskoj utakmici koja se odigrala sinoć. Sarajevski tim je imao velike šanse da osvoji tri boda, ali nije uspio da realizuje prilike.

Utakmica je bila napeta i puna akcije, a prvi gol postigli su gosti u 76. minuti. Tanžanikov je bio sam u petercu nakon kornera i zakucao loptu u mrežu Sarajeva. Samo četiri minute ranije, igrač Aktobea Kyeremeh je imao čistu priliku za gol, ali je šutirao preko gola.

Sarajevo je imalo i nekoliko slobodnih udaraca u opasnoj zoni, ali nisu uspjeli iskoristiti prilike za gol. U jednoj situaciji, golman Sarajeva Rockov je uhvatio loptu van kaznenog prostora i dobio žuti karton, a Aktobe je dobio šansu iz indirektnog udarca. Ipak, Rockov se iskupio odbranom.

Gruzijac Guliashvili je briljirao tokom utakmice, sa odličnim pokušajem nakon prodora s desne strane. Golman Šatski je izbacio loptu u korner kako bi spriječio gol.

Ova utakmica je bila puna uzbuđenja, ali Sarajevo nije uspjelo iskoristiti svoje prilike. Aktobe je slavio sa minimalnom prednošću i osvojio tri boda.

Sarajevu su tako izmakli dragocjeni bodovi, ali imaju još priliku u narednim utakmicama da se pokažu u Evropi i pokušaju ostvariti dobar rezultat.