HomeSportNogometSarajevo Preokretom Do Pobjede Protiv Slobode

Sarajevo Preokretom Do Pobjede Protiv Slobode

Fudbalski klub Sarajevo ostvario je značajnu pobjedu protiv Slobode rezultatom 3:1 na domaćem terenu. Utakmica je počela s nekoliko dobrih prilika za domaće igrače koji su pokazali odlučnost već na otvaranju meča.

Penali Određuju Sudbinu Utakmice

Sloboda je došla u vodstvo u 21. minuti. Sudija Bandić je putem VAR-a pregledao situaciju i dosudio penal zbog prekršaja Jovića u šesnaestercu. Husejinović je bio siguran izvođač i doveo Slobodu u vodstvo.

Sarajevo Izjednačava u Sudijskoj Nadoknadi

Ipak, Sarajevo se nije predavalo. U devetoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Bandić je ponovo pregledao VAR. Ovaj put je dosudio penal zbog igranja rukom igrača Slobode, a Guliashvili je izjednačio rezultat.

Preokret Sarajeva u Drugom Poluvremenu

Drugo poluvrijeme donijelo je novu energiju za Sarajevo. Đorđević je u 60. minuti uspio postići gol nakon nekoliko pokušaja, čime je Sarajevo povelo 2:1. Ubrzo nakon toga, Bandić je ponovo pokazao na bijelu tačku i Čataković je postavio konačnih 3:1.

U narednom kolu Sarajevo će gostovati Slogi, dok će Sloboda dočekati Posušje. Ova utakmica dodatno osvježava borbu za vrh tabele u Premijer ligi.