Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportNogometSarajevo ostvarilo pobjedu u prvom pretkolu Konferencijske lige

Sarajevo ostvarilo pobjedu u prvom pretkolu Konferencijske lige

U prvom pretkolu Konferencijske lige fudbalski klub Sarajevo ostvario je važnu pobjedu protiv kazahstanskog Aktobea. Utakmica je završena rezultatom 1:0 u korist tima iz Sarajeva.

U prvom poluvremenu Aktobe je dominirao, dok se Sarajevo fokusiralo na kontranapade. Međutim, najbolju priliku u prvom dijelu utakmice vidjeli smo u 19. minuti kada je Samorodov nakon izvrsnog slaloma kroz odbranu Sarajeva šutirao sa 15 metara. Golman Rockov se nije ni pomjerio, ali lopta je na kraju pogodila stativu.

U drugom poluvremenu smo vidjeli dvije velike prilike za Aktobe. Najprije je rezervista Umajev sjajno skočio u kaznenom prostoru i šutirao glavom, ali je pogodio prečku. Samo nekoliko minuta kasnije, Romero je bio sam pred Rockovom, ali je golman Sarajeva sjajno odbranio njegov udarac.

Sarajevo je u finišu utakmice propustilo zicer kada je rezervista Guliašvili napravio odličan dribling i šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola. Ipak, Bordo tim je uspio doći do pobjede u posljednjim minutama utakmice. U 90. minuti, Kyeremeh je postigao predivan pogodak u sam gornji desni ugao sa udaljenosti od preko 20 metara.

Revanš meč između Sarajeva i Aktobea igra se za sedam dana na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu. Ukoliko Sarajevo ostane uspješno i prođe u drugo pretkolo Konferencijske lige, igraće protiv slovačkog Spartaka iz Trnave. Iz kluba su izrazili optimizam uoči revanša i nadu da će uspjeti proći u narednu fazu takmičenja.