Nedjelja, 20 Oktobra, 2024
HomeSportNogomet“Sarajevo" nadigralo "Velež" s uvjerljivih 4:0 u odlučujućoj utakmici

“Sarajevo” nadigralo “Velež” s uvjerljivih 4:0 u odlučujućoj utakmici

Uzbudljivo prvo poluvrijeme

U prvoj polovini utakmice između Sarajeva i Veleža, dosuđena su dva isključenja. Sudija Kazlagić je u 20. minuti pokazao direktan crveni karton Kyeremehu, a sedam minuta kasnije istu sudbinu doživio je i Oreč. Oba isključenja su provjeravana putem VAR-a.

Golovi koje je donijela 31. minuta

Publika je, i pored isključenja, uživala u dva postignuta gola. Prvo je Turkeš u 31. minuti pogodio za vodstvo Sarajeva. Samo pet minuta kasnije, Jović je udvostručio prednost svog tima, postavljajući rezultat na 2:0.

Drugo poluvrijeme i konačnih 4:0

U drugom dijelu, osma minuta donijela je treći gol za Sarajevo. Guliashvili je postavio rezultat na 3:0, čime je praktično riješena sudbina utakmice. U posljednjim minutama, Lulić je postavio konačnih 4:0, čime je završena sreća Bordo tima.

Pozicija u prvenstvu

Pobjeda nad Veležom omogućila je Sarajevu da prestigne Borac i zauzme drugu poziciju. Trenutno imaju jedan bod manje od Zrinjskog, koji ima utakmicu manje. Velež je pao na devetu poziciju, a u narednom kolu riječ je o njihovom duelu sa Posušjem.

Rezultat i strijelci: Sarajevo – Velež 4:0 (Turkeš 31’, Jović 36’, Guliashvili 53’, Lulić 89’)