Organizacija vjencanja
HomeSportNogometSarajevo na vrhu: Mreža Veleža tresla se tri puta

Sarajevo na vrhu: Mreža Veleža tresla se tri puta

Dominacija Sarajeva u meču

Fudbalski klub Sarajevo ostvario je impresivnu pobjedu protiv Veleža rezultatom 3:0. Utakmica se odigrala u subotu, a domaći tim potvrdio je svoju dominaciju na terenu.

Strijelac Guliashvili

U 53. minuti, Gruzijac Guliashvili je povisio prednost Sarajeva na 3:0. Nakon pokušaja Veleža da spasi situaciju, Guliashvili je iskoristio nečuvanu loptu i postigao gol koji je dodatno učvrstio vodstvo.

Kartoni i izmjene

Mehremić je postao prvi igrač koji je dobio žuti karton u 51. minuti, nakon grubog prekršaja nad Guliashviliem. Sarajevo je također imalo svoje kartone, a Jović je dobio žuti u 59. minuti.

Igrači Veleža nisu mogli pronaći rješenje za ofanzivu Sarajeva. U 65. minuti, Velež je izveo izmjenu; Alves Lucio je ušao umjesto Haskića, nadajući se unapređenju igre.

Strategija Sarajeva

Trener Sarajeva odlučio se za dvostruku izmjenu u 57. minuti. Turkeš i Đorđević napustili su teren, dok su Pavičić i Lulić ušli s ciljem pojačanja napada.

Hadžikić, golman Veleža, brani s puno vještine, ali ni on nije mogao spriječiti potpunu dominaciju rivala. Ova pobjeda dodatno učvrstila je poziciju Sarajeva na tabeli.