HomeSportNogometSarajevo izgubilo kod kuće od Aktobea

Sarajevo izgubilo kod kuće od Aktobea

U utakmici protiv Aktobea iz Kazahstana, fudbalski klub Sarajevo nije uspio osvojiti ni bod na svom terenu. Utakmica se odigrala u okviru drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.
Već u prvoj minuti utakmice, Sarajevo je imalo veliku šansu za pogodak, ali Hamza Čataković je samo pogodio stativu. Slična situacija se desila i u nastavku napada kada je Francis Kyeremeh šutirao preko gola.
Iako su igrači Sarajeva pružali sjajnu igru, nisu uspjeli pronaći put do mreže protivnika. Tokom utakmice je bilo nekoliko šansi za domaći tim, a Kyeremeh je imao pravu priliku za gol u 35. minuti kada je izašao sam pred golmana Aktobea. Međutim, golman gostiju je uspio sačuvati svoju mrežu.
U 37. minuti utakmice, sudija je odbio dosuditi jedanaesterac za Sarajevo, iako se činilo da je Giorgi Guliashvili bio žrtva ozbiljnog prekršaja. Ova odluka je izazvala burne reakcije kod navijača i igrača Sarajeva.
Kazna za promašaje stigla je u 41. minuti kada je Idris Umaev zatresao mrežu nakon odlične akcije Amadoua Doumbouyaeja. Tako je Aktobe poveo sa 1:0 pred odlazak na odmor.
Sarajevo je u drugom dijelu igre pokazalo još veću želju za golom i to im se isplatilo u 57. minuti. Giorgi Guliashvili je postigao prelep pogodak sa desne strane, iz izazovne pozicije, čime je postavio rezultat 1:1.
Međutim, u 76. minuti, Sarajevo je napravilo veliku grešku u odbrani koju je protivnički tim iskoristio. Adilkan Tanžarikov je bio usamljen u petercu Sarajeva nakon jednog kornera i lako je pospremio loptu u mrežu, postavivši rezultat 2:1 u korist Aktobea.
Ova poraz je veliki udarac za fudbalski klub Sarajevo, ali još uvijek imaju šansu za prolazak u narednu fazu takmičenja. Igraju se dvomeči, a revanš meč će se odigrati za sedam dana u Kazahstanu.